On hledá jeho

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 28 hlasy, průměrně 4.6 z 5

Světlo světa spatřil úplně nový druh seznamování, který na světě nemá obdoby. Vymysleli ho dva kamarádi. Říkejme jim třeba Pavel a František. K seznamování využívají takzvané QR kódy, kódy které v sobě ukrývají obrovské množství údajů. Můžete do nich nahrát vizitky, jakýkoliv text, internetovou stránku nebo třeba video. Stačí si zadarmo do mobilu stáhnout čtečku a můžete začít skenovat.

QR kód na tričku nebo na autě

Kódy pak můžete nosit jako placku kdekoli na oblečení nebo si je třeba nalepit na své auto. Prostě kamkoliv. Oproti jiným QR kódům jsou tyto sytě červené. Kdo se chopí této možnosti seznamování se, je úplně jedno. Klidně může hledat on – ji, ona – jeho, on – jeho nebo ona – ji. V tomto způsobu seznamování zatím výrazně vede kategorie On hledá jeho.

Z virtuality zpátky na zem

Pavel s Františkem to vlastně vymysleli tak, aby seznamování sice fungovalo na technologické bázi a aby se člověk proklikal až na hledaný internetový profil, ale v první řadě by toto seznamování mělo sloužit k tomu, aby se dva lidé, v našem případě muži, potkali a dali do řeči. Takže František a Pavel jdou vlastně tak trochu proti proudu. Ve světě plném technologií, kdy jdeme po ulici, a místo, abychom se koukali na kolemjdoucí skutečné lidi, často zíráme do mobilu, nás chtějí vrátit zpět na zem. Vrací nás z virtuality do reality.

Jak to funguje

Když tedy on hledá jeho, může mít třeba na tričku připevněnou placku se zmíněným kódem. V tom ho potká člověk, kterému se líbí, a který si ho chce oskenovat – načíst si jeho kód. Dotyčný to samozřejmě pozná a je pouze na něm, zda to dovolí, či ne. Zda sympatie jsou oboustranné, či nikoliv.

Člověk vždy vybírá toho druhého podle vzhledu

Princip všech seznamek je však v podstatě stejný. Ať už se seznamujete v baru, na ulici nebo na diskotéce. Vždycky si vybíráte podle vzhledu a jiskry. Ani v reálu totiž nepřijdete za nikým, kdo je vám už od pohledu nesympatický.