Jak se bezpečně seznámit přes seznamku

Využívání seznamek již dávno není žádné tabu, jak tomu bylo dříve a své protějšky přes ně hledají lidé všech věkových kategorií. Ačkoliv bylo zpočátku seznamek opravdu málo, dnes jich je nespočet a možnosti seznamování jsou pro všechny větší, než měly předchozí generace. Dokonce i seznamování přes seznamku má svá nepsaná pravidla, kterých by bylo vhodné se držet.

Jaké údaje uvádět

Zpočátku je vhodné poznamenat, že stejně tak jako u jakýchkoliv ostatních stránek, tak i u seznamek je jejich obsah indexován vyhledávači a údaje o každém člověku jsou snadno dohledatelné. Pokud se chcete seznámit a nechcete, abyste byli na seznamkách dohledatelní přes své telefonní číslo nebo email, jednoduše si pořiďte telefonní číslo a email jen pro účely seznamování. Ne všechny seznamky tyto údaje chtějí, ale pokud se to vyžaduje, je vhodné mít unikátní údaje, které nebudou souhlasit s údaji, přes které vás znají vaši přátelé. U některých seznamek jsou dlouho nenavštěvované uživatelské účty mazány, ale u některých zůstávají navěky. Pokud seznamku již nepotřebujete, je vhodné vždy uživatelský účet odstranit. V opačném případě riskujete, že i za deset let o vás budou dohledatelné informace, které jste si přáli nechat v soukromí.

Použití fotek na seznamce

Fotky jsou na seznamkách jedním z nejobávanějších bodů. Málokdo chce na seznamkách zveřejňovat své fotky a každý by zároveň chtěl vědět, jak vypadá osoba, se kterou se chce seznámit. Existuje zde možnost, jak fotku doplnit a nebát se rozpoznání ze strany přátel. Důležité je nepoužívat fotky, které jsou stejné jako na sociálních sítích, které běžně používáme. Vždy je možné vytvořit fotku, která bude odlišná. Pokud se například nefotíte v přírodě, je možné použít fotku, kde jste vyfocení v přírodě. Nezaměřujte se na obličej, pokud nechcete být dohledatelní, buďte na fotce celí, pozornost tak odpadne od samotného obličeje a uživatel bude opticky vnímán jinak. Pokud chcete fotku rozostřit, nechte se vyfotit proti slunci. Ideální je rovněž nedívat se přímo do objektivu, ale vyfotit se například z boku.

Jméno, věk a bydliště

Společně s registrací na seznamce je vhodné si vymyslet ideální nick, tedy přezdívku, která bude zakrývat skutečné jméno. S nickem je vhodné dát si práci a raději vytvořit originální přezdívku, než podivnou kombinaci křestního jména a číslic.
Dalším ošemetným bodem je bydliště, obvykle se vždy vybírá město. Pokud je to možné, zvolte region, nejen že tak oslovíte více lidí, ale také odstraníte podezření, že jste to právě vy, kdo je na seznamce uvedený. Za základ se považuje rovněž uvedení věku, s věkem si lze vždy zajímavě pohrávat. Obzvláště mladí muži a starší ženy mají tendenci hýbat s věkem až o deset let. Věk je možné zkreslit, ovšem maximálně v rozmezí několika let, jelikož může být věk jedním z hlavních parametrů pro protějšek, který nás může na seznamce najít.

Za přítomnost na seznamce se nikdo nemusí stydět a dokonce není a místě se o tom bát mluvit. Jediné, na co je potřeba dávat pozor, jsou osobní informace, které by mohl někdo zneužít. Seznamky jsou moderním způsobem seznamování a měly by bourat bariéry v navazování vztahů a ne nám dělat další překážky.

Náš výběr
be2
be2