Hledání vhodného protějšku na seznamce není věda

Seznamky nejsou určeny zoufalým lidem, ale naopak chytrým lidem, kteří chtějí najít ideálního partnera a nemají životě dostatek příležitostí, kde by se s takovým člověkem mohli setkat. Neexistuje žádný seznamkový typ člověka, který by byl ideální pro všechny, každý hledá někoho podle svých kritérií.

Na seznamkách se lze seznámit i pokud jste mladí, staří, bohatí, chudí, ale třeba i zdravotně postižení, zklamaní nebo pokud jste třeba cizinci. Dnes hrají seznamky velmi významnou roli v seznamování a lze dokonce říci, že by se bez nich současná společnost téměř neobešla. Lidé jsou si stále více cizí a seznamky jsou ideálním místem, jak se mohou opět sblížit. Ještě než se začneme seznamovat, je vhodné si ujasnit strategii, jakou pro seznamování zvolíme a jaká bude mít největší pravděpodobnost, že narazíme na toho, koho hledáme.

Na jaké seznamky se zaměřit

Velký počet seznamek se může zdát jako výhoda, ale je tu zároveň i jedna nevýhoda a to ta, že hledaný protějšek nemusí využívat stejnou seznamku, přes kterou se budeme seznamovat my. Nabízí se zde snadné řešení a to využívání většího množství seznamek. Tento postup výrazně zvýší šanci na nalezení vhodného protějšku. Není to tak náročné, jak by se mohlo zdát a pokud to někdo myslí se seznamováním vážně, měl by mít svůj profil alespoň na několika seznamkách.

Seznamování musí být zábava

Mnoho lidí vnímá seznamování na seznamkách jako velmi stresující záležitost, ale jedná se naopak o možnost, jak se skvěle rozptýlit. Účelem seznamek není jen navázání vážného vztahu a, i když to může být cílem uživatele, výsledkem může být získání nových přátel. Pokud se na seznamce naváže kontakt a společné sympatie naznačují, že by se mohlo jednat o vhodnou příležitost pro vážné seznámení, obvykle následuje rande. Je třeba počítat s tím, že realita je vždy trochu odlišná, než představy a že rande nemusí dopadnout podle představ.

Zároveň je vhodné myslet na to, že druhá osoba prožívá stejný stres jako my. Rande je vhodné brát nezávazně a “netlačit na pilu“. Pokud již předem víte, že dotyčná osoba pro vás není vysněným idolem, může se z ní stát spřízněná duše, se kterou se lze přátelit. Seznamování je především o navazování přátelství a není na místě být zklamaný v momentě, kdy rande nevyjde. Je třeba počítat s tím, že většina schůzek nevyjde, ale to je samotný cíl, vytvářet příležitosti a najít mezi nimi tu, které bude ta správná.

Úzce zaměřené seznamky

Úzce zaměřené seznamky mají tu výhodu, že na nich člověk rychleji najde sympatie s hledanou osobou. Pokud rádi cestujete, vhodné jsou cestovní seznamky, pokud milujete sport, existují sportovní seznamky a pochopitelně existují i erotické seznamky určené pro ty, kteří hledají především uspokojení v oblasti intimního života.
Pokud se hledá vážný vztah, není vždy jistotou hledat seznamky pro navázání vážného vztahu, ale naopak najít seznamky, které lidi seznámí na základě společných zájmů. Společných zájmů může být mnohem více, může jít třeba i o vlastnictví stejného domácího mazlíčka, o zálibu v jazykových kurzech a cokoliv dalšího.

Náš výběr
be2
be2